Sklep wg kategorii

Strona główna

Left Banner

Robot koszący z systemem LONA - pierwsza kosiarka GARDENA, która mapuje ogród dzięki GPS !
   #     GARDENA Nowości

Robot koszący z systemem LONA - pierwsza kosiarka GARDENA, która mapuje ogród dzięki GPS !

Robot koszący z systemem LONA - pierwsza kosiarka GARDENA, która mapuje ogród dzięki GPS !

Najbardziej inteligentny robot koszący wspierany przez sztuczną inteligencję AI. Nasza nowa linia smart Sileno została wyposażona w element konstrukcyjny, umożliwiający wprowadzenie technologii LONA (Localisation and Navigation). To wyższy poziom pielęgnacji trawnika, ze śledzeniem lokalizacji i uczeniem się jej, mapowaniem i dostosowaniem do niego ogrodu, zarządzaniem strefami, obszarem chronionym oraz niezliczoną ilością dodatkowych funkcji. Robot po raz pierwszy jest praktycznie w 100% samodzielny a technologia umożliwiająca sztucznej inteligencji uczenie się powoduje, że Twój trawnik będzie zawsze perfekcyjnie skoszony. Od teraz nie musisz się martwić, że trawa będzie rozjeżdżona ze względu na zbyt częsty przejazd w jednej lokalizacji – robot będzie wiedział gdzie powinien jeździć częściej a gdzie rzadziej.

Precyzja robota wsparta AL pozwala na lepszą nawigacją i radzenie sobie w wąskich przestrzeniach, ciasnych zakątkach ogrodu przy zachowaniu niezawodnej precyzji. LONA pozwala na stosowanie robota w dotychczas niedostępnych odrębnych strefach ogrodu, które wymagały bardzo wąskich, nieosiągalnych dla innych kosiarek przejazdów.

Bezprzewodowa łączność z robotem koszącym jest zachowana dzięki aktualizacji dotychczasowego oprogramowania Smart Gardena, które można pobrać jako aplikację na telefon oraz z poziomu przeglądarki internetowej. Oprogramowanie pozwala zarządzać i śledzić robota koszącego z dowolnego miejsca na świecie. Jeżeli posiadasz już Gateway (router) to nie musisz martwić się o jego kompatybilność z nowymi robotami. Wystarczy zaktualizować dotychczasową aplikację i połączyć się z kosiarką. W pierwszym kroku należy wybrać lokalizację ogrodu, który natychmiast ukazuje się w aplikacji i pozwala w czasie rzeczywistym śledzić jego poczynania na przedstawionej mapie przy pomocy sygnału GPS.

Przy pierwszym wyjeździe technologia LONA uczy się ogrodu, zakreślając w aplikacji obszar uprzednio ograniczony przez rozprowadzony przewód sygnałowy. Mapowanie pozwala na uczenie lokalizacji różnych elementów wyposażenia ogrodu jak basen, ławki place zabaw itp. Dzięki takim oznaczeniom kosiarka już nigdy nie będzie ponownie uderzać w te przeszkody, tylko łagodnie do nich dojedzie aby dokosić jak największy obszar w przeszkód – mówimy tutaj o przeszkodach stałych, od których robot może się odbić.

Co w przypadku gdy w środku zakresu koszenia pozostaje obszar, od którego kosiarka nie będzie mogła się odbić, a nie ma możliwości zrobić tzw. „wyspy” przy pomocy przewodu sygnałowego ?

W takim wypadku wystarczy na zmapowanym ogrodzie w aplikacji wyznaczyć obszar chroniony. Robot koszący bez żadnych dodatkowych ograniczeń nie będzie do niego wjeżdżał co pozwoli zabezpieczyć wszelkiego rodzaju skalniaki, rabaty kwiatowe czy nawet tak często montowane trampoliny, które dla noży robotów koszących są zabójcze.

Przejazdy między strefami i koszenie wąskich trawników jeszcze nigdy nie było tak precyzyjne. Nowoczesne technologia lokalizacji wsparta przez sztuczną inteligencję zapobiega rozjeżdżaniu i ugniataniu trawnika. Robot po raz pierwszy w historii będzie wiedział gdzie już był i nie powinien tam wracać. Według nas to jedna z największych zalet tego robota – trawnik będzie zawsze stał perfekcyjnie na baczność !

Częstotliwość koszenia z systemem GPS - dzięki wirtualnej mapie stworzonej przez kosiarkę, możesz swobodnie zarządzać czasem i częstotliwością koszenia w poszczególnych strefach. Pracę robota można skorelować z automatycznym systemem nawadniania lub podzielić na obszary ze względu na strony świata według, których trawa rośnie w różnym czasie. W aplikacji wystarczy jednym palcem zaznaczyć obszar rzadszego lub częstszego koszenia. Cały ogród możesz podzielić na dowolną ilość parceli o różnej częstotliwości koszenia.

Otwarty protokół IFTTT dla inteligentnego domu. Oprogramowanie Smart GARDENA jest dostępne do wykorzystanie z większością systemów inteligentnego domu typu Google Smart Asistant itp. Dzięki tej technologii możesz zsynchronizować pracę swojej kosiarki z pozostałymi elementami inteligentnego domu i ogrodu np. gdy będzie pracowała kosiarka system oświetlenia ogrodowego może się automatycznie włączyć. Dowolne korelacje i implikacje przyczynowo-skutkowe dla wzajemnej współpracy mogą być zaprogramowane przez montera inteligentnych instalacji. Więcej informacji na ten temat znajduje się na oficjalnej stronie protokołu IFTT.

4 koła to przyczepność do potęgi – aspekt, który jest niezwykle istotny ale często pomijany przy wyborze kosiarki. Nasze roboty są niezwykle lekkie i posiadają duże, tylne koła napędowe oraz 2 mniejsze z przodu. Taka konfiguracja w połączeniu z niską wagą powoduje, że robot może przednimi kołami delikatnie wjechać np. na kamyki lub korę w rabacie i skosić krawędź trawnika w 100%. Przednie koła działają wtedy stabilizacyjnie, perfekcyjnie rozkładając niewielki ciężar. Taki sposób koszenia powoduje, że robot nie zakopuje się nawet poza obszarem trawnik


Funkcje robota koszącego:

CorridorCut – funkcja zalecana do wąskich przejść o szerokości od 60 cm do 1,5 m.

Robot w tym miejscu kosi trawnik wg specjalnego wzoru a w przypadku robota z systemem LONA funkcja jest wspierana przez sztuczną inteligencję i GPS. Funkcja jest uruchamiana

po przejechaniu przez robota zadanego odcinka wzdłuż przewodu doprowadzającego.

 

SensorControl – dostosowanie częstotliwości koszenia do tempa wzrostu trawy. Można to porównać do procentowego zmniejszania lub zwiększania zadanego czasu koszenia w zależności od warunków. Robot Sileno potrafi rozpoznać czy trawa rośnie w danym okresie szybko i wymaga intensywnego koszenia czy też wolniej, zmniejszając przy tym częstotliwość pracy. Ta funkcja zapobiega przede wszystkim rozjeżdżaniu trawnika w okresach gdy wzrost jest powolny.

Koszenie punktowe – W miejscach trudno dostępnych lub tych, w których trawa rośnie w zdecydowanie szybszym tempie nasz robot potrafi zachowywać się inaczej. Gdy wyczuje potrzebę wchodzi w spiralny sposób koszenia danego obszaru trawnika do momentu aż opory na nożach będą mniejsze. Będzie to świadczyło o tym, że w tym punkcie wykonał prawidłowo swoją pracę.

Mycie wężem i praca w deszczu – SILENO life to wytrawny ogrodnik, zaprawiony w pracy niezależnie od pogody, w deszczu i słońcu. Jego zwarta konstrukcja została dodatkowo wyposażona w specjalne uszczelki, dzięki którym kosiarka może pracować nawet podczas ulewy bez narażenia na zalanie podzespołów. Dużym atutem jest możliwość mycia i czyszczenia robota wodą pod ciśnieniem – ta funkcja zdecydowanie usprawnia proces troski i odpowiedniego zadbania o kosiarkę.

Dowolne ustawianie stacji ładującej – montaż robota koszącego GARDENA jest niezwykle prosty, ponieważ nie ma praktycznie żadnych ograniczeń. Ze względu na zastosowanie tzw. „przewodu powrotnego” stację ładującą można umieścić praktycznie w dowolnym miejscu. Niezależnie czy będzie to narożnik czy prosty odcinek trawnika. Baza może też znajdować się na terenie utwardzonym poza obrysem trawy np. na kostce brukowej lub też może wjeżdżać do szopki lub domku narzędziowego aby ukryć robota przed ciekawskimi sąsiadami.