Sklep wg kategorii

Strona główna

Left Banner

Co warto wiedzieć o systemach nawadniania Gardena

Co warto wiedzieć o systemach nawadniania Gardena

Co warto wiedzieć o systemach nawadniania Gardena

To niemiecka marka, która od dekad zaopatruje właścicieli domów czy też działek rekreacyjnych w rozwiązania do pielęgnacji terenów zielonych i roślin ozdobnych. Firma GARDENA już w 1985 roku wprowadziła na rynek swój pierwszy sterownik nawadniania, a także systemy Sprinklersystem oraz Micro-Drip, które pozwalają w wygodny sposób sterować dystrybucją wody w ogrodzie.

Lata udoskonaleń proponowanych przez markę rozwiązań, które systematycznie uzupełniane są o kolejne inteligentne elementy, sprawiły, że są to jedne z najchętniej wybieranych produktów do pielęgnacji ogrodu. Co warto wiedzieć o systemach nawadniania GARDENA przed zdecydowaniem się na zakup?

Wygoda i nawet 40% niższe zużycie wody

Rozwiązania tej marki to nie tylko komfort wynikający z automatycznego sterowania dystrybucją wody. Poza tym, że systemy nawadniania GARDENA pozwolą nam zapomnieć o żmudnym, ręcznym podlewaniu wszystkich kwiatów i każdego centymetra trawnika, możemy cieszyć się również niższymi rachunkami za wodę ogrodową.

Dzięki sterownikom tej marki rośliny będą podlewane na podstawie czasu lub cyklu, który ustawimy. Jeśli dołączymy do tego czujnik deszczowy czy też czujnik wilgotności gleby, otrzymają one tylko tyle wody, ile rzeczywiście potrzebują. Im wyższa precyzja w podlewaniu, tym mniejsze straty wody. Poza tym ustawienie systemu nawadniania GARDENA tak, by ogród podlewany był w nocy lub wczesnym rankiem, zmniejszy jednocześnie zapotrzebowanie na wodę ze względu na jej mniejsze parowanie.

Urządzenia dedykowane indywidualnym potrzebom roślin

Wśród rozwiązań tej niemieckiej marki znajdziemy zarówno kroplowniki, doskonale sprawdzające się w przypadku kwiatów, jak również mobilne oraz wynurzalne zraszacze przeznaczone do podlewania trawników. Poza tym jej oferta obejmuje także zestawy do ogrodów wertykalnych czy też automatyczne konewki, które podleją za nas również rośliny doniczkowe, także podczas dłuższej nieobecności.

Dopasowanie odpowiedniego sposobu podlewania do potrzeb konkretnych roślin, pozwala jeszcze lepiej zarządzać dystrybucją wody.

Trwałość na lata

Systemy nawadniania GARDENA to również zastosowanie takich materiałów i technologii, które pozwolą latami cieszyć się ich funkcjonalnością. Zaopatrzone są one m.in. w specjalne filtry zanieczyszczeń, a także zawory odporne na działanie mrozu.

Wyjątkowo prosty montaż

Co dla wielu może okazać się bardzo istotne, systemy nawadniania GARDENA bez problemu można zamontować samodzielnie. W ofercie naszego sklepu dostępne są także gotowe zestawy dedykowane ogrodom o różnej wielkości i kształcie