GARDENA Zawór automatyczny 9 V (1251-29)

GARDENA Zawór automatyczny 9 V (1251-20)

GARDENA
01251-20

GARDENA Zawór automatyczny 9 V (1251-20)

Raty PayU w sklepie centrumnawadniania.com


check W magazynie
Spieszyć się! tylko 1000 pozycje pozostawione w magazynie.
233,00 zł
Ilość

 

783 782 237

  8.00 - 16.00

Poniedziałek - Piątek

GARDENA ZawÓr automatyczny 9 V (1251-20) 

GARDENA zawór automatyczny 9 V służy do włączania sterowników nawadniania po zaprogramowaniu za pomocą programatora GARDENA (art. nr 1241) w połączeniu z elementem sterującym GARDENA (art. nr 1250). W zaworze wykorzystano energooszczędną technologię zaworu elektromagnetycznego. Geometria zaworu o zoptymalizowanym przepływie zapewnia minimalną stratę ciśnienia płynącej wody. W razie potrzeby zawór można w dowolnym czasie otwierać lub zamykać ręcznie. Gwint wewnętrzny 1"

Automatyczne nawadnianie oszczędzające czas

Dzięki automatycznym zaworom oraz elementowi sterującemu i programatorowi GARDENA ogród będzie skutecznie i wygodnie nawadniany nawet w czasie nieobecności właściciela.

Sterowanie bez użycia kabli

To rozwiązanie jest szczególnie przydatne w przypadku braku dostępu do zasilania. Sterownik nawadniania działa bez kabli, a dane są przesyłane przez naciśnięcie przycisku po podłączeniu elementu sterującego. Między programowanym elementem sterującym i zaworem nie jest potrzebne żadne połączenie.

Ręczne otwieranie i zamykanie

W razie potrzeby nawadnianie można włączać i wyłączać bezpośrednio przez zawór, który może być otwierany i zamykany ręcznie.

Ile zraszaczy może pracować na jednym elektrozaworze / sekcji ?
Ilość zraszaczy, które mogą pracować na jednym zaworze jest ściśle powiązana z wydajnością źródła wody, a także jego ciśnieniem dynamicznym (więcej na temat tych zagadnień znajdą Państwo na naszym Blogu). Standardowe przyłącze wody pozwala na jednoczesną pracę 3-5 zraszaczy rotacyjnych lub statycznych. Nawadnianie kropelkowe może na jednej sekcji zasilaćdo 250 mb linii kroplującej, w zależności od wydatku wbudowanych emiterów.

Specyfikacja techniczna:

Przepływ (l / h)

1000

2000

3000

4000

5000

6000

7000

Spadek ciśnienia

0,20

0,20

0,20

0,16

0,24

0,34

0,45

Min. ciśnienie robocze

0.5 bar

 

 

 

 

 

 

Max. ciśnienie robocze

12 bar

 

 

 

 

 

 

Gwint

1” GW

 

 

 

Nawadnianie automatyczne Gardena to inteligentny system, pielęgnujący Twój ogród w najbardziej optymalny sposób. Sprinklersystem Gardena jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy cenią sobie funkcjonalność oraz estetykę. 

Wygoda i niezawodność

Podziemne nawadnianie zapewni Ci pełną niezawodności przy zachowaniu nieograniczonej swobody działania. Zraszacze wynurzalne Gardena umożliwią Ci szybkie i sprawne dokonywanie prac ogrodowych takich jak koszenie trawnika oraz zapewnią wyższy poziom bezpieczeństwa poprzez ukrycie mechanizmu po skończonej pracy pod powierzchnią ziemi.  Nawadnianie ogrodu Gardena to gwarancja solidnego wykonania poszczególnych podzespołów systemu z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii w dziedzinie systemów nawadniających.

Montaż systemu nawadniania
 • + Rozkładamy aparaturę systemu nawadniania na trawniku według opracowanego planu rozmieszczenia zraszaczy i poszczególnych rur
 • + Dopasowujemy długość podzespołów doprowadzających wodę do potrzeb naszego ogrodu oraz złączki, odpowiednie dla naszej instalacji.
 • + Wkopujemy się zgodnie z zaplanowanym rozłożeniem systemu na ok. 30 cm pod powierzchnię ziemi
 • + W celu ochrony aparatury przed zimnem należy zabezpieczyć powierzchnię wszystkich jej podzespołów za pomocą sprężonego powietrza. Możemy także zamontować zawory odwadniające, które zapewnią naszemu systemowi ochronę przed zimnem i wyeliminują konieczność wkopywania się poniżej granicy przemarzania.  
 • + Przed zasypaniem aparatury sprawdzamy szczelność połączeń. W tym celu włączamy manualnie elektrozawór i obserwujemy zachowanie rur w miejscu łączenia oraz gwintów.
 • + Skrzynka z elektrozaworami, zraszacze i studzienki poboru wody powinny zostać zabezpieczone poprzez podsypanie ich odpowiednią ilością żwiru płukanego. W ten sposób zapobiegniemy gromadzeniu się wody w tych elementach naszego systemu.
 • + Wykopy zasypujemy i odpowiednio zagęszczamy, a następnie konfigurujemy zasięg i kąt pracy poszczególnych zraszaczy w sposób dopasowany do położenia roślin w naszym ogrodzie

Dlaczego warto zamontować system nawadniania

Użycie Sprinklesystem Gardena może przynieść Ci wiele korzyści. Do najważniejszych z nich należą:

 • + Oszczędność wody – dzięki inteligentnemu systemowi zraszania system nawadniający zużywa dokładnie tyle wody ile jest konieczne do zapewnienia Twoim uprawom optymalnego rozwoju
 • + Optymalizacja procesu nawadniania – każdy ze zraszaczy możesz skonfigurować pod kątem roślin, które mają być przez niego nawadniane
 • + Maksymalizacja efektów pracy – system nawadniający umożliwi Ci pełne pokrycie powierzchni określonych sektorów. Tak dokładny tryb pracy nie byłby osiągalny przy zastosowaniu nawadniania ręcznego.
 • + Praca dostosowana do warunków atmosferycznych – Inteligentny system Gardena automatycznie dostosuje intensywność nawadniania do pogody oraz aktualnego poziomu nawilżenia gleby.
 • + Nawadnianie dopasowane do warunków gruntowych – Sprinklesystem Gardena w oparciu o rozpoznany rodzaj gleby będzie dostosowywał najbardziej optymalny rodzaj nawodnienia Twoich upraw.


Dział handlowy: Karol 783782237, Grzegorz 793460553
 


 

 

 

: 01251-20
: 1000 Przedmioty
Spieszyć się! tylko 1000 pozycje pozostawione w magazynie.

Pliki do pobrania

Poradnik nawadniania GARDENA

Poradnik: jak zrobić system automatycznego nawadniania

Pliki do pobrania (0)

Informacje o Wysyłce

W naszym sklepie internetowym priorytetem jest zapewnienie najwyższej jakości dostarczanych usług oraz minimalizacja ryzyka uszkodzeń czy zagubienia paczek. Z tego względu do realizacji wszystkich zamówień wybraliśmy renomowaną firmę kurierską DPD, gwarantującą szybką i bezpieczną dostawę Twoich zakupów prosto do drzwi.


Sposoby i Koszty Wysyłki:

 • Standardowa wysyłka: Niezależnie od wagi, koszt wysyłki wynosi 18 zł przy płatności z góry na konto bankowe.
 • Wysyłka za pobraniem: Dla tych, którzy preferują płatność przy odbiorze, koszt wysyłki to 22 zł.


Darmowa Wysyłka:

Zamówienia o wartości powyżej 2000 zł są honorowane przez nas bezpłatną dostawą, jako wyraz wdzięczności za zaufanie i lojalność naszych klientów.


Ograniczenia dla Produktów Gabarytowych:

Niestety, musimy wprowadzić pewne ograniczenia dla produktów o wymiarach przekraczających 160 cm długości – takie przedmioty nie kwalifikują się do wysyłki. W przypadku innych produktów gabarytowych, które wymagają specjalnych warunków transportu, konieczna jest indywidualna wycena kosztów dostawy.

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Klienci, którzy kupili ten produkt: