Sklep wg kategorii

Strona główna

Left Banner

Ile kosztuje system nawadniania? Czy opłaca się montować automatyczne nawadnianie? Cennik systemów nawadniania

Ile kosztuje system nawadniania? Czy opłaca się montować automatyczne nawadnianie? Cennik systemów nawadniania
Ile kosztuje system nawadniania? Czy opłaca się montować automatyczne nawadnianie? Jakie będę miał z tego korzyści ? – to proste pytania, na które odpowiedź zawsze będzie brzmiała TAK
 
Nawadnianie w liczbach – Odpowiedź: TAK
W poprzednich artykułach możesz wyczytać wiele zalet systemu nawadniania. Po lekturze naszego bloga nie powinieneś mieć już wątpliwości co do stosowania automatycznego systemu nawadniania czy jego wykonania. Oczywiście, jest wiele za i przeciw a zazwyczaj to finanse nas stopują…
Dla ekonomistów powinna wystarczyć cyfra – bo chyba to jest w tym wszystkim najważniejsze
Na ręczne podlewanie średniego ogrodu o wielkości około 500 mkw możemy rocznie wydać nawet około X zł. Wyobraź sobie, że wg naszych obliczeń możesz oszczędzić 70% co daje nam 0,7x oszczędności.
Proporcje naszych systemów wyglądają mniej więcej tak, że wielkość twojego ogrodu jest wprost proporcjonalna do kosztów jakie ponosisz na jego zaznaczam odpowiednie podlewanie i na odwrót.
W bardzo uproszczonej wersji nasze X jest równe kosztowi na samodzielne wykonanie systemu nawadniania Twojego ogrodu. Oszczędzając w ciągu roku 0,7 X łatwo przekalkulować, że twoja inwestycja zwróci się za rok z małym haczykiem. Dalej będziesz już tylko zyskiwał – można by powiedzieć, że jeżeli nie tracisz a oszczędzasz to chyba nawet zarabiasz ?!
 
Podsumowując system nawadniania daje Ci niesamowicie szybko zwrot poniesionych kosztów. Nie wspominając o walorach i poprawie jakości Twojego ogrodu. To już nie jest mierzalne, ponieważ zabrakło mi skali aby to przedstawić.

Odpowiedź jest jedna: TAK
System nawadniania to najlepsze co możesz zrobić dla swojego wolnego czasu i dla swojego ogrodu
Nie chcę/nie mam czasu na samodzielne wykonanie nawadniania. Ile kosztuje założenie systemu nawadniania przez firmę specjalistyczną ?
Ok dalej oszczędzasz 70% - rozumiem, że nie musisz mieć ochoty na grzebanie się w ziemi i samodzielne wykopywanie kilometrów rowów na rury. Bardzo dobrze na rynku istnieje masę firm, które chętnie zrobią to za Ciebie. Poniżej przedstawiam cenniki systemów nawadniania wraz wykonaniem przez firmę ( są to średnie dane zebrane na podstawie dostępnych w internecie cenników firm):
Orientacyjne koszty nawadniania:
Obszar do 500 m2: ok 12-21 zł za 1m2
Obszar 500 - 1000 m2: ok 9-14 zł za 1m2
Obszar 1000 - 2000 m2: ok 7-10 zł za 1m2
Obszar 2000 - 3000 m2: ok 6-8 zł za 1m2
 
Jednak to nie wszystko. W dobie współczesnego kapitalizmu firmy walczą ze sobą ceną – niestety nie na waszą korzyść. Jeżeli będziecie wybierali firmę nawodnieniową przestrzegajcie kilku ważnych zasad:
- poproście o wgląd do projektu nawadniania na waszej działce: tylko firmy nieprofesjonalne wysysają cenę z palca. Wtedy zazwyczaj zamiast pokrycia 70% macie około 30%. Zamiast 30 zraszaczy dają wam 20 bo przecież dostaliście dobrą cenę. Nikt nie patrzy na to, że system nie ma prawa dobrze działać.
- jeżeli cena za usługi firm jest podobna, zawsze pytajcie o podział na sekcje, ilość zraszaczy i linii kroplującej. Wtedy będziecie wiedzieli za co płacicie 1000 zł więcej.
- wybierajcie firmy sprawdzone, z historią, i takie które mają swoje rzeczywiste siedziby. Nie zabierajcie się do współpracy z firmami, które istniej nie posiadają zarejestrowanej działalnośći. Takie firmy dają niskie ceny bo nie ponoszą żadnych kosztów i niestety też nie mogą dać wam żadnej gwarancji. Nie strzelajcie sobie w kolano
- ufajcie firmom, które dobrze wyglądają. Dlaczego? To proste tylko firma świadcząca usługi wysokiej jakości w równej mierze dba o klienta co o swój „dress code” dobrze ubrani pracownicy to rzetelni pracownicy. Oczywiście szata zdobi człowieka natomiast jest to element promocji firm. A pamiętajmy, że na promocję musi firma zarabiać
 
Podsumowanie:
Zdecydowanie lepiej wydać na system 1000-2000 zł więcej jeżeli będzie miała to wykonywać rzetelna firma, która podchodzi do tego profesjonalnie. Nawet jeżeli nie wybierzecie droższej firmy to uwierzcie mi, że nie warto za nią palić mostów. Często przy moich wycenach klienci wychodzą z założenia, że jesteśmy za drodzy, że ktoś mu to zrobi za 2/3 ceny. Proszę bardzo i tak w 50% przypadkach jest tak, że za kilka miesięcy otrzymujemy telefon z prośbą o poprawienie źle wykonanej instalacji nawodnieniowej i tak zamiast oszczędzić 1/3 dołożycie jeszcze górkę.
Firma powinna po skończonej pracy dostarczyć wam:
- plan instalacji nawadniania
- instrukcje obsługi sterownika, elektrozaworów i zraszaczy
- powinniście otrzymać min. 2 letnią gwarancję na materiały oraz robociznę
- paragon lub rachunek za wykonane dzieło
 
Co potrzebuję aby wykonać nawodnienie samodzielnie. Jestem przecież złotą rączką
 
Świetna wiadomość. Jesteś dla nas idealnym klientem. Zawsze lubiłem Adama Słodowego i jego hasło „zrób to sam”. Naszym zdaniem jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ dodatkowo  pozwala ci zaoszczędzić kolejne 50%, tym razem jednak na samej usłudze wykonania systemu. Mniej więcej tyle kosztuje samo wykonanie systemu nawadaniania bez materiałów. Nasz sklep centrumnawadniania.com to nowoczesny twór mający na celu zaktywizować wszystkich, którzy jeszcze nie wiedzą, że właśnie DIY (do it yourself czyli po naszemu system nawadniania- zrób to sam) pozwala tak bardzo ograniczać koszty.
 
Co potrzebujesz?:
- przygotuj dla mnie projekt zagospodarowania ogrodu w skali. Możesz narysować to nawet na kartce w kratkę, na której 1 kratka to 1m. Nie musisz tego robić niczym Pablo Picasso, ja potrzebuję tylko prostego szkicu abym mógł zaprojektować Twoje nawodnienie- za darmo !
- na planie oznacz takie rzeczy jak: kształt działki!, dom, kostka brukowa lub inne powierzchnie, rabaty, żywopłoty, trawniki, altany itp. – generalnie zasada jest taka, że rysujesz wszystko czego ja nie mogę podlać
- sprawdzasz źródło wody. Czyli bierzesz 10L wiadro. Podstawiasz pod kran, z którego będzie zasilane nawadnianie i liczysz czas napełnienia przy całkowitym otwarciu zaworu. Proste?! No jasne, ja zrobię resztę
I nic więcej, reszta należy do mnie. W momencie kiedy zdecydujesz się na zakup wycenionych przeze mnie materiałów do kompleksowego wykonania systemu nawadniania przygotowuję projekt wykonawczy tak abyś mógł samodzielnie go zmontować. Projekty są tak proste, że nawet dziecko zrobi nawodnienie samemu. Nie zwlekaj to nic nie kosztuje a moją wiedzę rozdaję w tym momencie za darmo. Dla Ciebie jest to nie zobowiązujące jeżeli nie będziesz chciał wykonać nawodnienia bo np. nie masz pieniędzy. Nie szkodzi – liczę, że kiedyś i tak się spotkamy. W końcu będziesz chciał wyposażyć swój ogród
 
Zadzwoń i nie zwlekaj. Mateusz 605 460 553- jestem projektantem na Twych usługach. Za darmo !!